Oceń artykuł: Zajęcia w Łączce Bączka

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
ocena: 3,78 na 5 możliwych
na podstawie 9 głosujących osób.
Loading ... Loading ...

Zajęcia w Łączce Bączka

Przedszkolak - dziewczynka z piłką

W żłobku Łączka Bączka bardzo dbamy o to by dzieci spędzały czas w sposób ciekawy i urozmaicony. Poza zajęciami planowanymi, zorganizowanymi – nasze opiekunki kreatywnie organizują czas dzieciom.

Oferujemy bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne, których koszt jest wliczony w abonament. Są to między innymi:

WESOŁE PRZEDSZKOLE TRZYLATKA
Jako podstawa programowa zatwierdzona przez MEN z której wykorzystujemy tylko elementy do pracy z Maluszkami.

JĘZ. ANGIELSKI 

Celem zajęć jest uwrażliwienie dziecka na język angielski poprzez osłuchanie z tym językiem. Podstawowe umiejętności, które rozwijamy to rozumienie mowy i znajomość słownictwa, co tworzy bazę do rozwoju umiejętności spontanicznej komunikacji w naturalnym środowisku.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE 
Prowadzone są w grupie oraz  indywidualnie z wykorzystaniem masażu logopedycznego, który stymuluje pracę mięśni warg i języka.

ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ PSYCHORUCHOWY 
To zajęcia z naszą psycholog Magdą. Zajęcia ukierunkowane na stymulowanie i rozwijanie konkretnych umysłowych umiejętności dzieci, które poprawią zdolność uczenia się oraz logicznego myślenia.

MATEMATYKA ZE SZNURKA I GUZIKA 
Zabawy rozwijające orientację w przestrzeni, dzieci poznają wielkości, kolory, kształty, podejmiemy próby określania liczebności.

WZORY I OBRAZKI
Program rozwijający percepcję wzrokową celem nabywania umiejętności czytania i pisania.

GIMNASTYKA
To zajęcia ruchowe prowadzone przez Pana Bartka uwielbianego przez dzieci. Ruch, tory przeszkód, skłony i inne wygibasy ciała to domena tych zajęć.

„ZRÓB TO SAM”
Tutaj dziecko pozna różne techniki plastyczne, zajęcia będą źródłem przyjemności estetycznych, radości z własnej twórczości. Działalność plastyczna dzieci stwarza szerokie pole do realizacji jego możliwości i pobudza do obrazowego wyrażania swoich odczuć.

RYTMIKA 
Śpiew, taniec, ruch, słuchanie, muzykowanie – w ten sposób odwołujemy się do muzycznych i twórczych uzdolnień, które drzemią w każdym dziecku. W tych zajęciach wykorzystujemy tańce w kręgu.

ZAJĘCIA RUCHOWE
Zajęcia oparte na muzycznych „szlagierach” przedszkolnych typu „Przedszkolaczek”, „Pranie”, „Gimnastyka”, „Paluszek”, etc.

MASAŻYKI
Zabawy relaksacyjne typu masowanie piłkami jeżykami, robienie „pizzy” na dziecięcych pleckach, czy czytanie bajki do muzyki relaksacyjnej.

KĄCIK NAUKOWCA 
To doświadczenia i czary mary, czyli wszystko czego rodzice nie zrobiliby w domuDelikatne wprowadzenie w świat fizyki i chemii. Dzieci poznają zasady przyciągania papierków przez nadmuchany balonik, dowiedzą się, czy powietrze może podnieść książkę? Skonstruują prosty wiatromierz. W ramach tych zajęć zostaną przeprowadzone zajęcia z grupy „Żywioły przyrody”

ZABAWY Z CHUSTĄ KLANZA 
Zabawy ćwiczące sprawność manualną, zwinność i sprawność, ułatwiające wzajemne poznanie się, integrujące grupę.

ZAJĘCIA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO 
Zajęcia ruchowe oparte na metodzie Weroniki Sherborne, których celem jest poznanie własnego ciała oraz umiejętności kontrolowania go. Zajęcia podzielone są na etapy a końcowym ich celem jest wykształcenie świadomej kontroli ciała, jego ruchów i zachowań dziecka.

KUCHCIKOWO  
Dzieci będą mogły zakasać rękawki i przygotować sałatkę owocową, zanurzać rączki w mące, skubać gałązki ziół, poznawać warzywa od środka – i do woli wszystkiego dotykać, wąchać, smakować.

DOBRE MANIERY 
Dzieci utrwalać będą magiczne słowa, poznawać będą maniery przy stole. Ten blok tematyczny z czasem zamieni się na POZNAJĘ ZAWODY.

W ramach zajęć dodatkowo płatnych dzieci jeżdżą na basen, organizowane są przedstawienia i wycieczki.