Urlop z dzieckiem

Oceń artykuł: Urlop z dzieckiem

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
ocena: 0,00 na 5 możliwych
na podstawie 0 głosujących osób.
Loading ... Loading ...
Chłopiec w pisaskownicy

Wakacje są tą częścią roku, której wyczekuje każda rodzina. Urlop z dzieckiem, zwłaszcza małym, to dużo radości, ale i też wiele obowiązków. Jednak odrobina wysiłku i zapobiegawczości pozwolą nam w pełni cieszyć się czasem spędzonym z dala od codziennej rutyny. O wakacjach trzeba zacząć myśleć wcześniej, aby będąc już na urlopie, korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji.

Jeśli chodzi o urlop z brzdącem najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Maluch musi znać swoje podstawowe dane czyli imię, nazwisko i nazwę miejsca, w którym zatrzymuje się rodzina. W takim przypadku, jeśli dziecko się zgubi, łatwiej będzie znaleźć jego opiekunów. Trafionym pomysłem jest też bransoletka z kontaktem do rodziców, którą nasza pociecha powinna nosić na nadgarstku.

W przypadku maluchów trzeba także uważać na słońce. Dziecko nie może przebywać w mocno nasłonecznionych miejscach. Na początek kąpiel słoneczna nie powinna przekraczać 10 minut. Na plaży nasza pociecha powinna siedzieć pod parasolem. Nie wolno też zapominać o kremie do opalania (z wysokim filtrem oczywiście). Po każdej kąpieli w wodzie malucha trzeba smarować kremem. Poza tym nie wolno zapominać o podawaniu maluchowi odpowiedniej ilości płynów. Najlepszy wybór to oczywiście woda.

Wakacje to także dobry czas na spróbowanie odzwyczajania dziecka od pieluch. Można także spróbować nauczyć naszą pociechę korzystania z nocnika. Wakacje, szczególnie spędzane za granicą, to dobry okres na próbowanie nowych rzeczy. Trzeba jednak zachować rozsądek. Jeśli podajemy dziecku wodę upewnijmy się, że to woda butelkowana. Owoce trzeba bardzo dokładnie myć. Jeśli nasza pociecha dostanie biegunki, musimy dbać o to, żeby nie doszło do odwodnienia, a jeśli stan ten będzie trwał zbyt długo lub pojawi się gorączka, konieczny jest kontakt z lekarzem.

Naszego malucha musimy także chronić przed owadami. Wybierając spray czy krem upewnijmy się, że są one odpowiednie dla małego człowieka. Jeśli chodzi o spanie, dobrze jest zadbać o moskitierę. Warto też mieć przy sobie chłodzące maści, które aplikujemy na ukąszenia. Kleszcze są niezwykle niebezpieczne, dlatego codziennie przed kąpielą trzeba obejrzeć dziecko, aby upewnić się, że nie złapało nieproszonego gościa.

Wakacje mają być atrakcją dla całej rodziny, dlatego dbajmy o to, aby maluch się nie nudził. W podróż warto zabrać ulubione książeczki i gry. Zawczasu należy sprawdzić atrakcje turystyczne dla dzieci w najbliższej okolicy. Wybierając ośrodek wypoczynkowy czy hotel warto zapytać czy oferta obejmuje usługi animatorów. Tacy profesjonaliści zajmą się naszą pociechą, który przy okazji będzie mieć kontakt z rówieśnikami.

Decydując się na  egzotyczne wakacje trzeba przede wszystkich zastanowić się nad transportem. Przed wyjazdem do niektórych krajów lepiej skonsultować się z pediatrą, który nie tylko zbada dziecko, ale i pomoże skompletować apteczkę. Powie też jakie szczepienia są konieczne. Jeśli lecimy samolotem, wybierzmy lot, który pokryje się a czasem, kiedy nasz maluch zazwyczaj śpi.  Załoga na pewno dołoży wszelkich starań, aby podróżowało nam się komfortowo.

Ważnym elementem podróży jest prowiant. Nie zabierajmy ze sobą napoi z dużą zawartością cukru, gdyż po tym maluch będzie jeszcze bardziej spragniony. Owoce i herbatniki to dobre rozwiązanie, a kanapki są po prostu niezastąpione. Przy sobie trzeba mieć też chusteczki i ubranka na przebranie, na wypadek gdyby maluch pobrudził się w czasie jedzenia.

Podróż z małym dzieckiem to wyzwanie, ale i sposób na zacieśnianie więzi. Młody człowiek, który od najmłodszych lat podróżuje, jest bardziej otwarty i pewny siebie. Rodzinne podróże mogą być wspólną pasją kontynuowaną przez lata. W końcu latem rodzice nie myślą tyle o pracy i mogą skupić się na swojej pociesze.